j.rumuński

W ramach tłumaczeń oferujemy:

  • tłumaczenia z języka rumuńskiego
  • tłumaczenia na język rumuński
  • tłumaczenia zwykłe
  • tłumaczenia przysięgłe

Biuro Tłumaczeń BeLingua

dokłada wszelkich starań, aby wykonane tłumaczenia były na jak najwyższym poziomie. W tym celu zatrudniamy tylko osoby będące zawodowymi tłumaczami, specjalizujące się w różnych dziedzinach. Dzięki temu nie mamy problemu z doborem tłumacza do tekstu – nawet tego bardzo specjalistycznego Jako zespół, razem z tłumaczami, dbamy o bezpieczeństwo przesyłanych nam plików oraz przekazywanych za ich pośrednictwem informacji. W ramach dodatkowych usług proponujemy naszym klientom pomoc w korekcie już zrealizowanych tłumaczeń przez inne biura oraz możliwość sczytania przetłumaczonego tekstu przez neative speaker’a, by gotowy tekst był jak najbardziej przystępny w odbiorze dla posługujących się danym językiem na co dzień.

Na dobry początek
  • Dzień dobry- bună dimineața
  • Dziękuję- mulțumesc
  • Przepraszam- scuze

 

TRYBY TŁUMACZENIA

Zwykły

w trakcie, którego tłumaczone jest do 5 stron przeliczeniowych dziennie.

Ekspres

w trakcie którego tłumaczone jest 5-10 stron przeliczeniowych dziennie.

Superekspres

w trakcie którego tłumaczone jest więcej niż 10 stron przeliczeniowych dziennie.

Czy wiesz, że...

Język rumuński jest językiem romańskim podobnym do włoskiego, jednak około 20% wyrazów ma pochodzenie słowiańskie.

Czy wiesz, że...

Między Rumunami istnieje spór czy są potomkami starożytnych Rzymian (na co wskazuje nazwa kraju Romania) czy podbitego przez Rzymian ludu Daków.

Czy wiesz, że...

Jednym z bohaterów narodowych Rumunii jest znany z okrucieństwa ale i waleczności książę Vlad Palownik (Tepes) pierwowzór literackiego hrabiego Draculi. Jego imię nosi m.in. elitarna jednostka antyterrorystyczna rumuńskiej żandarmerii.

Czy wiesz, że...

Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.